ART / Frames / Ram 3423461
*
nr 342 3461
Ram
Lenght: ()
1800-tal med gravyr, 65 x 51
Estimate:
300
Sold:
SEK 750
Auction date:
Monday January 10 2005
at 16:00:00
- Bid history
Time
Bidder
Bid
10/1 08:29:42
1
700 kr
10/1 11:54:46
2
450 kr
10/1 11:55:32
2
550 kr
10/1 11:58:12
2
650 kr
10/1 12:33:48
3
Vinnande bud
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ram ramar
-
7124 WATERCOLOUR
födelsedagstavla, 19th century, björkram, 32x38 cm..//
Auction ends
in a week
20 maj at 18:01
-
2034 ASHTRAY
Stig Lindberg (1916-1982), Sweden. Domino, Gustavs..//
Auction ends
in a week
20 maj at 19:49
-
2041 SMALL PLATES
+ burkar med lock, 4 + 2 parts, Stig Lindberg (19..//
Auction ends
in a week
20 maj at 20:38
-
8171 PUNCH BOWL
China, blue and white. Diameter: 40 cm, height: 17..//
Present: SEK 1500
Auction ends
in a week
20 maj at 19:27
-
8163 JAR
+ vase, China, dekor av prunus. Height: 14-15, 5 cm,
Auction ends
in a week
20 maj at 20:23
-
8167 JARS
with lid, 2 pcs, China. Height: 12-14 cm,
Auction ends
in a week
20 maj at 20:24
*
Ram
nr 342 3461
Ram
Lenght: ()
1800-tal med gravyr, 65 x 51
Estimate: | 300 |
---|---|
Sold: | SEK 750 |
Auction date: |
Monday January 10 2005 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
10/1 08:29:42 | 1 | 700 kr |
10/1 11:54:46 | 2 | 450 kr |
10/1 11:55:32 | 2 | 550 kr |
10/1 11:58:12 | 2 | 650 kr |
10/1 12:33:48 | 3 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ram ramar
-
7124 WATERCOLOUR
födelsedagstavla, 19th century, björkram, 32x38 cm..//
Auction ends
in a week
20 maj at 18:01 -
2034 ASHTRAY
Stig Lindberg (1916-1982), Sweden. Domino, Gustavs..//
Auction ends
in a week
20 maj at 19:49 -
2041 SMALL PLATES
+ burkar med lock, 4 + 2 parts, Stig Lindberg (19..//
Auction ends
in a week
20 maj at 20:38
-
8171 PUNCH BOWL
China, blue and white. Diameter: 40 cm, height: 17..//
Present: SEK 1500
Auction ends
in a week
20 maj at 19:27 -
8163 JAR
+ vase, China, dekor av prunus. Height: 14-15, 5 cm,
Auction ends
in a week
20 maj at 20:23 -
8167 JARS
with lid, 2 pcs, China. Height: 12-14 cm,
Auction ends
in a week
20 maj at 20:24